Брати Менші Капуцини

Спільнота братів у Києві

бр. Блажей Суска

настоятель кустодії України

бр. Андрій Кінель

секретар кустодії

бр. Сергій Кіппа

настоятель парафії і монастиря

бр. Славомир Плоньскі

вікарій парафії і монастиря

бр. Ігор Гуменюк

капуцин-монах

Сконтактувати з братами Ви можете,

звернувшись до канцелярії або ж до сакристії перед чи після мес.

Про наслідування Христа

"Брати, дивімося на доброго Пастиря, який для спасіння своїх овець вистраждав хрестову муку. Вівці Господа пішли за Ним в утиску і переслідуванні, в упокоренні і голоді, у хворобі й випробуванні, і всіх інших труднощах, взамін отримавши від Господа вічне життя. Звідси великий сором для нас, Божих слуг, бо святі чинили великі діла, а ми хочемо отримати славу і шану, розповідаючи про них".

(Настанови св. Франциска, 6).

Капуцини в Україні

Перший монастир Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні було засновано у Львові в 1709 році. До кінця XVІІI ст. на території сьогоднішньої України постало 16 монастирів, які належали до Польської Провінції Капуцинів. Ця Провінція була поділена на дві кустодії: польську і руську (волинську). Всі чернечі доми, що знаходились на українських землях, належали до руської кустодії.

На сьогоднішній день Брати Капуцини працюють в пятьох єпархіях України: Київсько-Житомирській, Кам'янець-Подільській, Львівській, Харківсько-Запорізькій, Мукачевській – а також у Саратовській єпархії Росії, на територіях яких знаходяться 9 монастирів та 1 дім присутності: в Ужгороді (брати служать у східному обряді), Львові (дім присутності), Вінниці, Красилові, Старокостянтинові, Києві, Дніпрі, Кам'янському, а також у Бєлгороді та Воронежі (Росія).

Капуцини в світі

На сьогоднішній день ченці Ордену Братів Менших Капуцинів присутні на всіх континентах світу, в 96 країнах, мешкають і працюють в складі більше ніж 1800 братерських спільнотах, тобто чернечих домах. Найбільшу кількість братів посідає найменший континент світу, отож, в Європі 5208 братів капуцинів живуть в складі 772 домів. Друге місце займає Латинська Америка, на її території існує 318 спільнот, в яких перебуває 1782 брати. В Азії розташовані 240 чернечих домів, тут працює 1333 ченця. Четверте місце належить Африці, кількість братів тут складає 1258, а мешкають вони в 209 домах. Далі – Північна Америка, в її межах знаходиться 150 домів, в яких перебуває 766 братів. І, нарешті, останнє місце за чисельністю займає Океанія, тут 78 братерські спільноти мають в своєму складі загальною кількістю 487 братів.

Тобто така різноманітна родина Братів Капуцинів на сьогодні нараховує майже 10850 своїх представників по всьому світу. Приблизна картина їх присутності представлена на малюнку.

Реферат покликань

ШУКАЄШ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ?

о. Серафим Кашуба

Провідною ідеєю його священства були слова св. Павла, які він помістив на приміційній іконці:

“Моїм життям є Ісус”.

Сайт про о. Серафима Кашубу