Орден Лицарів Йоана Павла ІІ

Орден Лицарів Йоана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II)це формаційна програма для чоловіків-католиків. Орден діє як публічне товариство відповідно до положень канону 312 та наступних положень Канонічного Права Католицької Церкви. Ініціатива заснування Ордену постала у 2011 році в середовищі польських мирян-католиків і за своїм наміром є своєрідним виявом подяки за дар беатифікації Святішого Отця Йоана Павла ІІ. Основна мета Ордену — формування католицьких мирян-чоловіків за прикладом Йоана Павла ІІ (Кароля Войтили), який не раз своїм життям давав свідчення мужності й святості, показуючи, що ці дві чесноти можна об’єднати для більшої слави Божої.

Цю мету Лицарі Йоана Павла ІІ прагнуть реалізувати завдяки активній участі в таких напрямках, як:

  1. прагнення до святості своїх членів;

  2. захист християнських цінностей, зокрема сім’ї та життя (від зачаття до природної смерті);

  3. турбота про розвиток патріотизму та любові до Батьківщини;

  4. поширення вчення Йоана Павла II;

  5. поширення католицької духовності мирян;

  6. взаємна братня допомога;

  7. підтримка духовенства (в усіх сферах життя);

  8. поширення чоловічої духовності;

  9. підтримка християн.

Під час ранішньої Святої Меси 9 лютого 2020 р. у римсько-католицькій Парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви (Київ, бульвар Перова, 1-б) відбулася церемонія утворення першої в Україні хоругви Ордену Лицарів Йоана Павла ІІ, а також заснування внаслідок цього Командорії Ордену у Києво-Житомирській дієцезії РКЦ та Провінції Ордену в Україні.

Месу відправив Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ єпископ Віталій Кривицький, який нещодавно затвердив Статут Ордену, поширивши його дію на територію Дієцезії. До цього моменту Орден діяв лише на теренах Польщі.

У церемонії взяла участь численна делегація польських Лицарів Йоанна Павла ІІ, яка напередодні прибула до Києва в зв’язку з цією неординарною та без перебільшення історичною подією у житті польських і українських католиків. Делегація включала Генерала та практично весь найвищий лідерський склад Ордену. Крім присутніх парафіян свідком церемонії став посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький.

До складу зазначеної Хоругви увійшли семеро чоловіків, що належать до згаданої вище Парафії. Але їх об’єднує не лише це – всі вони є членами спільноти Віднови у Святому Дусі «Мараната» та діючими служителями Християнської Служби Порятунку. Великим лицарем Хоругви Пресвятої Діви Марії Матері Церкви став Сергій Порошинський, її канцлером Валерій Пацьора, а скарбником Артем Семенець.

Дієцезіальним командором Ордену було визначено Андрія Оленчика. Також в цей день лицарями Ордену стали Ігор Шулік (Шторм), Володимир Завадський та Олександр Салицький. Українським провінціалом за рішенням Генерала Ордена Кшиштофа Васовського на річний термін призначено Володимира Корчинського, який є координатором волонтерського осередку ХСП-Варшава. Обов’язки капелана Хоругви на себе прийняв настоятель Парафії і духовний асистент ХСП брат Сергій Кіппа OFM CAP.