Домашня Церква

Домашня Церква руху Світло-Життя

"Подружній союз, через який чоловік і жінка творять між собою спільноту життя, направлену зі своєї природи на добро подружжя та народження і виховання потомства, між охрещеними піднесений через Христа до гідності таїнства."

Отець Франциск Бляхницький, засновник „Домашньої Церкви”, сімейної гілки Руху Світло-Життя, говорячи про таїнство подружжя, звертав увагу на те, що видимим знаком є тут особові співвідношення між двома людьми, які укладають подружній союз. Однак зв’язок між чоловіком і жінкою не позбавлений зла, яке торкається людину як ззовні, так і з середини. Цей безлад, виникаючий з гріха, викривив єдність чоловіка і жінки, яка була від початку даром Творця. У таїнстві подружжя, Бог своєю благодаттю, хоче повернути подружжю те, що для них запланував від початку.

„Домашня Церква” Руху Світло- Життя допомагає сакраментальним подружжям черпати з благодаті і сили таїнства подружжя, навчає як жити цим таїнством протягом усього життя. З'єднує вона в собі харизми Руху Світло-Життя та міжнародного руху католицьких подружь Equipes Notre-Dame, від якого перейняла ідеал подружньої духовності, тобто прямування до Бога в подружній єдності.

Подружня духовність, пропонована в рамках „Домашньої Церкви”, реалізовується через прийняття формаційних елементів, так званих зобов'язаннями – дарами, а саме:

  • щоденна особиста молитва (Намет Зустрічі), • регулярна зустріч із Словом Божим;

  • щоденна подружня молитва;

  • щоденна сімейна молитва;

  • щомісячний подружній діалог, наслідком якого є прийняте правило (регула) життя (систематична робота над собою);

  • участь в щомісячних зустрічах формаційних колах;

  • участь, принаймні раз на рік, в формаційних реколекціях. Ці зобов’язання не є метою самі в собі, але засобом до мети.

Їх реалізація відбувається в подружжі через щоденне спільне зусилля чоловіка і жінки, які приймають та реалізують окремі зобов'язання, а також через взаємодопомогу подружжя в крузі.

Подружжя, що належить до „Домашньої Церкви” покликані до служіння на користь власної сім'ї, служіння, яке полягає на будуванні спільноти віри, надії і любові. Спільноти, яка свідома того, що всі її члени є дітьми Єдиного Бога і звідси мають свою неповторність та гідність, незалежно від віку чи ступеня розвитку. Така свідомість відкриває людей не тільки на потреби близьких, але також на потреби інших.

Слід зазначити, що чим раніше (йдеться про подружній стаж і вік дітей) подружжя увійде на дорогу формації в „Домашній Церкві”, тим легше їм виконувати служіння на користь своєї сім'ї. Малі діти, виховані в атмосфері свідомої християнської спільноти в натуральний спосіб, виростають у вірі, пізнаючи Бога через спільну сімейну молитву, потім читання Божого Слова, приклад батьків. В свою чергу подружжя мають більший шанс на будування здорових відносин любові, позбавлених глибоких зранень одне одного, та взаємну підтримку у постійному дозріванні на людській і духовній площині.


"Сім’я – дорога Церкви. У людини, яка приходить у світ і не має сім’ї, розвивається нестерпне відчуття болю і втрати, яке пізніше гнітитиме її все життя." (св. Йоан Павло ІІ)

Родинні кола, які об’єднують, як правило, 4 –7 подружніх пар, зустрічаються щомісяця в присутності священика. Під час таких зустрічей подружжя спільно моляться, діляться своїми досягненнями і поразками, поглиблюють свої релігійні знання, вчяться тому, чим є щоденне християнське життя в родині. Це дає їм прекрасну можливість зрозуміти, саме зрозуміти, а не запам’ятати на словах, що подружжя – це не просто спосіб спільного життя чоловіка і жінки, яке починається обрядом вінчання, а Таїнство, в якому особливим чином виявляється жертовна любов Христа до людини.

Особливо важливим для кожної сім’ї є спільне переживання реколекцій для подружніх пар та реколекцій разом з своїми дітьми, що дає змогу об’єднати та зміцнити цілу родину.

Знаком Руху Світло-Життя є давній християнський символ “ΦΩΣ” (ФОС - Світло) і “ΖΩΗ” (ДЗОЕ - Життя), з’єднані між собою “Ω”, утворюють хрест. Формула "Світло-Життя", виражає єдність між світлом, яке дає Бог, і життям, тобто наше свідоцтво християнського життя. Виконавцем цієї єдності в що віримо є Святий Дух. Він спричиняє, що світло розуму, світло совісті, світло Божого Слова, світло Христа, як особового зразка і світло Церкви у формуванні зрілих християн народжують нову людину у спільноті Церкви.

Якщо ви бажаєте дізнатися більше і долучитися до нашої спільноти з метою зміцнення подружньої духовності, просимо звертатися до наших аніматорів:

+38063 8430456 Олександр Тітаренко

+38063 2534263 Валентина Тітаренко.

А також запрошуємо відвідати сайт Рух Світло-Життя:

http://oazaukraina.blogspot.com/

http://www.svitlo-zhyttja.kiev.ua/