Санктуарій

Святого Отця Піо

Наша історія

Не рахуючи будівництва каплички на Святошино, можна сказати, що київський капуцинський храм на Перова є першим після жовтневої революції римо-католицьким храмом, який почав будуватися від фундаментів у Києві, є першим храмом на лівому березі Києва. Оскільки ця частина міста розвинулася відносно недавно (від 60-х років XX століття), тому і архітектура храму має сучасний стиль.

Храм є парафіяльним і призначений служити всім римо-католикам, передусім тим, які проживають на Воскресенці, Троєщині, Лісовому масиві. Храм відданий під покров Пресвятої Діви Марії Матері Церкви. Назва “Матері Церкви”, нав'язує до титулу, який надав Богородиці Папа Павло VI у добу Другого Ватиканського Собору. Поруч храму будується монастир Братів Менших Капуцинів.

13 червня 1994 – єпископ Ян Пурвінський засновує парафію на лівому березі Дніпра під покровом Матері Божої Церкви. Першим настоятелем був призначений брат Казимир Гузік.

22 червня 1996 – після декількох років праці над оформленням документації у день відпусту парафії Матері Божої Церкви капуцини отримали розпорядження про надання земельної ділянки по бульварі Перова під будівництво храму.

20 листопада 1996 – на огородженій території будівництва храму відбулася перша Служба Божа, яку очолив єпископ Станіслав Широкорадюк.

8 вересня 1997 – була освячена тимчасова каплиця і помешкання братів, які були побудовані на території будівництва храму.

21 квітня 1997 – у Великий Четвер Брати отримали дозвіл на виконання будівельних робіт.

2 вересня 1999 – виритий перший ковш землі під фундамент храму і монастиря.

23 вересня 2000 - Апостольський Нунцій архієпископ Микола Етерович закладає наріжний камінь під будову храму.

25 січня 2004 – єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній храм.

15 жовтня 2016 – єпископ Станіслав Широкорадюк освятив верхній храм.

8 травня 2018 – єпископ Віталій Кривицький, беручи під увагу 100-річчя від появи стигматів на тілі св. о. Піо та 50-річчя від дня блаженної його смерті і керуючись каноном 1230 Кодексу Канонічного Права, установив храм присвячений Пресвятій Діві Марії Матері Церкви у Києві САНКТУАРІЄМ СВЯТОГО ОТЦЯ ПІО.

10 червня 2019 – підчас храмового відпусту "Пресвятої Діви Марії Матері Церкви", який завжди випадає у понеділок після П'ятидесятниці, відбулося освячення каплиці отця Піо, яке звершив Міністр Краківської Провінції Капуцинів брат Томаш Жак. Натомість передання реліквій Стигматика для санктуарію, привезених з П'єтрельчіни, відбулося з рук брата Мауріціо Плячентіно, Міністра Капуцинів Провінції Фоджіа (Італія).

Екскурсія по санктуарію

Головна нава храму

Храм побудований в сучасному стилі. Центральною іконою - є Хрест Сан Дам'яно, написаний братом-капуцином Сергієм Губицьким. В центрі храму є вівтар, в якому згідно традиції знаходяться реліквії святих (тут святого Піо). Літургійне згромадження збирається навколо вівтаря, який є знаком Христа.

Тут також розташовані чотири бічні вівтарі: Ісуса Милосерного (з видіння св. Фаустини Ковальської), св. Родини з Назарету та двох святих капуцинів.

Вівтар Ісуса Милосердного

Вівтар святої Родини з Назарету

св. Фелікс з Канталіче

св. Леопольд Мандіч

В храмі є два закритих конфесіонали - місця достосовані для того, щоб пережити Таїнство Примирення і Покаяння (сповідь).

Каплиця адорації

За головним вівтарем розташована каплиця адорації, де вірні після і до меси завжди можуть зробити поклоніння Христу у Таїнстві Євхаристії.

Каплиця св. Піо з П'єтрельчіни

Реліквії св. Отця Піо І ступеню (пов'язка з рани).

На пов'язці залишились сліди його крові.

Камінь з гробниці Піо в П'єтрельчіні.

Огляд території згори

Шукаєте, де затриматися в Києві? Запрошуємо до нас.