Чому парафія?

Більшість людей знає поняття «парафія» і носить у собі певну уяву про нього. Однак треба дати визначення цьому поняттю, щоб ми могли більш точно окреслити горизонти нашого мислення на тему парафії.

Отже парафія етимологічно походить від грецького слова paroikos, що означає сусід або чужоземець, який має право замешкати, але не має права отримати громадянство. А також від слова paroikein, що означає жити разом, жити на чужині.

Ці слова ми знаходимо у Новому Заповіті «Молю вас, любі, як чужоземців і перехожих» (1Пт 2,11) та «з острахом за час вашого вигнання» (1Пт 1,17).

Чужиною є перебування на землі, порівняно з небом. У Старому Заповіті вибраний народ мав релігійну свідомість того, що вони чужі на цьому світі. У Новому Заповіті Церква є також спільнотою у дорозі до Небесного Царства. І тим більше ми повинні брати під увагу етимологічне значення парафії і біблійне походження цього поняття, оскільки в наші часи частіше пов’язуємо парафію з юридичним, соціологічним або навіть географічним аспектом. Потрібно повертатися до біблійних джерел.

Прообраз парафії можна знайти у першій спільноті християн в Єрусалимі. Ця спільнота творила певні рамки еклезіального життя в первісній церкві і виконувала усі функції, які реалізує сьогодні парафія. Однак же не можна утотожнювати цієї спільноти з парафією в теперішньому її розумінні, оскільки на чолі тієї спільноти був єпископ а не пресвітер.

"Молю вас, любі, як чужоземців і перехожих, щоб ви стримувалися від пожадливостей тіла, які проти душі воюють".

(1Пт 2,11)

Куди рухатись?

Отже, ми, як парафія, творимо спільноту братів і сестер, котрі свідомі, що наш справжній Дім в Небі.

У цій мандрівці Господь дає для нашого укріплення Таїнства, Слово і спільноту.

Якщо прагнеш глибше увійти в християнство, пропонуємо:

1 - вже зараз визнати віру в Господа Ісуса Христа.

2 - пройти курс євангелізації: почути живе проголошення Доброї Новини (наприклад, "Альфа", "Катехези Благовіщення" чи інше - слідкуйте за оголошеннями).

3 - долучитися до однієї з парафіяльних спільнот, де покличе тебе Господь, щоб мати постійну християнську формацію.

4 - почати відвідувати Євхаристії.

5 - приготуватися до прийняття Таїнств.